0 Wpisów

Fundacja "Jesteśmy Blisko"

 • Telefon: 413881475
 • Telefon: 506005575
 • Nr KRS: 0000350393
 • www.jestesmyblisko.pl
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Chcemy być bliżej, by zrobić więcej!"

Godziny otwarcia

Sob: Zamknięte
Niedz: Zamknięte

OPP, przekazywanie darowizn

Organizacja Pożytku Publicznego
Przekaż 1% podatku
Przelew Bankowy
Zbiórki publiczne
PayU
PayPal
przelewy24.pl

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Działając już od ponad 10 lat, staramy się  być tam, gdzie ludzie nas potrzebują – po prostu blisko. Nie tylko prowadzimy zbiórki i pomagamy potrzebującym, ale też organizujemy akcje prozdrowotne i edukacyjne. Obecnie pod naszą opieką znajduje się ponad 400 chorych i niepełnosprawnych osób. Systematycznie organizujemy badania profilaktyczne, które niejednokrotnie dzięki wczesnej diagnostyce ratują ludzkie życie. Dotychczas przebadaliśmy ponad 8 tysięcy osób, a na walkę o życie i zdrowie naszych podopiecznych i mieszkańców naszej lokalnej społeczności przeznaczyliśmy blisko 2 miliony złotych. Ponadto, prowadzimy szereg projektów edukacyjnych i ekologicznych. Angażując się w życie lokalnej społeczności wspólnie z mieszkańcami realizujemy Ich własne inicjatywy! Co najważniejsze, zawsze działamy tak by sprostać konkretnym wyzwaniom, nie ma u nas miejsca na schematy czy szablony – zawsze szukamy skutecznych, także odważnych i niestandardowych dróg niesienia pomocy.

Nie dokonalibyśmy tego bez zaangażowania ludzi dobrej woli o wielkich sercach i chęci do działania.

Czym się zajmujemy

Działamy na wielu płaszczyznach – od edukacji poprzez profilaktykę zdrowotną. Nie działamy szablonowo – wspieramy osoby starsze, ubogie, niepełnosprawne, ale też inwestujemy w młodzież, czy aktywizację społeczną. Priorytetem jest dla nas walka o zdrowie i życie naszych podopiecznych. Finansujemy  Ich rehabilitację ,  zakup leków czy sprzętu specjalistycznego. Organizujemy dla Nich ogólnokrajowe i lokalne akcje pomocowe  zabezpieczając dla nich środki na specjalistyczne leczenie czy zagraniczne operacje. Szczególny nacisk kładziemy na działania prozdrowotne i profilaktyczne. Systematycznie organizujemy konferencje i badania przesiewowe dla mieszkańców naszej lokalnej społeczności, przyczyniając się tym samym do wykrycia wielu poważnych chorób i niepokojących zmian.  Dbając o rozwój dzieci i młodzieży realizujemy warsztaty edukacyjne a także organizujemy spotkania z ekspertami, którzy inspirują młodych do pracy nad sobą. Staramy się spełniać ich marzenia i wspieramy ich w realizowaniu pasji i dążeniu do celu. W trosce  o środowisko staramy się włączać w istniejące inicjatywy oraz kreować własne działania proekologiczne. Nie tylko, sadzimy lasy ale i dbamy o prawidłową utylizację i recykling odpadów. Zamieniając kilogramy elektro śmieci na złotówki, wspieramy również naszych podopiecznych. Dzięki darowiznom finansowym możemy zmieniać rzeczywistość wokół nas. Każda złotówka ma dla nas i naszych podopiecznych ogromne znaczenie. Dzięki temu możemy walczyć o ich zdrowie i podarować nadzieję na lepsze jutro. Nasze doświadczenie pokazuje, że razem możemy znacznie więcej!

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
  • działalności charytatywnej;
  • ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905);
  • działalności na rzecz osób niepełnosprawnych;
  • działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży;
  • promocji i organizacji wolontariatu;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2015

Fundacja "Jesteśmy Blisko"

ul. Jędrzejowska 79, Włoszczowa, Włoszczowa, Świętokrzyski 29-100 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach
KategorieFundacje

Przekaż 1,5% z należnego podatku za 2023r. Wspieramy leczenie dzieci z chorobą nowotworową.

wpisując
KRS 0000 518 797

i wpisać cel szczegółowy
"POMOC DZIECIOM"

 Można skorzystać z dedykowanych programów komputerowych do rozliczenia podatku za 2023r  (PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38) dostępnych po kliknięciu poniższych przycisków.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Program e-pity Copyright 2020-2022 e-file sp. z o.o. sp. k.

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

Jest już nowa strona Fundacji Zbieramy Razem

Realizacje strony internetowej sfinansowano ze środków Otrzymanych od NIW-CRSO w ramach projektu „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”, zadanie pod tytułem: Internetowa strona fundacji – cyberbezpieczeństwo.