Misją naszej Fundacji jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz rozpowszechnianie alternatywnych źródeł energii.
Fundacja Gajusz powstała którejś niespokojnej, zimowej nocy 1997 roku. W szpitalu przy ulicy Spornej, na drugim piętrze. W moim sercu. Z miłości i ze strachu. Moje kilkumiesięczne dziecko nie miało zgodnego dawcy szpiku kostnego, wyniki badań były coraz gorsze. Lekarze przygotowywali mnie do najgorszego scenariusza. Wtedy pomyślałam o założeniu Fundacji, która nazywałaby się tak, jak mój synek: Gajusz. Pomagałaby chorym maluchom i ich rodzinom.
Misją Fundacji jest poprawa komfortu życia Pacjentów, uświadomienie ludziom istnienia hospicjów, a tym samym zmiana postrzegania ich jako miejsc związanych ze śmiercią. Nasza Fundacja dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej pomaga Pacjentom żyć godnie. Fundacja nie jest przytułkiem ani miejscem dla odrzuconych i bezdomnych. Nie oznacza rezygnacji z fachowej porady lekarskiej. Dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej, pacjenci są leczeni i żyją bez bólu.
Fundacja im. Księcia Bolesława Pobożnego została zawiązana aktem założycielskim w dniu 03 sierpnia 2018 roku w Kaliszu. Jej inicjatorami oraz fundatorami byli Kamil Florian Ratajczyk oraz Piotr Błaszczyk.
Dnia 16 kwietnia 2008 roku w Kancelarii Notarialnej Andrzeja Ciby w Krakowie, aktem notarialnym została powołana Fundacja imienia Profesora Kazimierza Bartla. Została ona utworzona z inicjatywy córki profesora – Pani Cecylii Bartel.Celem Fundacji jest wszechstronne wspieranie rozwoju szkolnictwa w Rzeczypospolitej Polskiej
Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS została zarejestrowana – po kilkuletnich staraniach – z inicjatywy Barbary Matwiej i Mirosława Satory we wrześniu 2000 r. w Sądzie Rejonowym w Warszawie, zaś rok później wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Toruniu pod numerem 0000040023. Jednak nie od tego momentu datuje się działalność Fundatorów na rzecz niepełnosprawnych – znacznie wcześniej uczestniczyli w różnych formach i zakresach niosąc pomoc potrzebującym – pracując w administracji publicznej, rozgłośni radiowej czy też prowadząc działalność gastronomiczno w swoich kawiarniach.
8 maja 1999 w słowackiej hodowli psów użytkowych Jana Totha z „Polytanu” przyszły na świat małe kuleczki. Jedną z nich była Ira właśnie. Mieliśmy wtedy trzy psy – więc miejsca na kolejnego na pewno nie było. Niemniej jednak – Ira zamieszkała z nami i całkiem niewinnie rozpoczęła przygotowywania do późniejszej służby.W 2001 roku na I Warmińsko–Mazurskich Mistrzostwach Psów Obronnych i zdobyła I miejsce i uzyskała tytuł Mistrza PT Warmii i Mazur.
Fundacja ISKIERKA od 2006 roku zajmuje się budowaniem systemów wsparcia dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Prezesem Zarządu fundacji jest Jolanta Czernicka-Siwecka, której syn także zmagał się białaczką. Zespół pracowników wspierają w działaniach wolontariusze oraz partnerzy ze środowisk biznesowych, samorządowych, a także osoby ze świata nauki, sportu, sztuki, kultury i show biznesu. To ponad 500 podopiecznych fundacji (w trakcie i po leczeniu onkologicznym) i systemowe działanie.
Fundacja powstała latem 2011 r – 31.08 uzyskując wpis do KRS.Pierwszym naszym działaniem było pozyskanie od developera pomieszczenia, które zostało przeznaczone do działalności świetlicowej. W ten sposób powstała na terenie Oławy pierwsza świetlica działająca na rzecz dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. W ramach zajęć świetlicowych opiekujemy się grupą średnio 35 osób. Są do dorosłe osoby z niepełnosprawnością w stopniu od lekkiego po znaczny
Przekaż 1,5% z należnego podatku za 2023r. Wspieramy leczenie dzieci z chorobą nowotworową.
i wpisać cel szczegółowy
"POMOC DZIECIOM"
Można skorzystać z dedykowanych programów komputerowych do rozliczenia podatku za 2023r (PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38) dostępnych po kliknięciu poniższych przycisków.
Program e-pity Copyright 2020-2022 e-file sp. z o.o. sp. k.
Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Realizacje strony internetowej sfinansowano ze środków Otrzymanych od NIW-CRSO w ramach projektu „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”, zadanie pod tytułem: Internetowa strona fundacji – cyberbezpieczeństwo.