Fundacja Dobroczynności zwana w dalszej części statutu "FUNDACJĄ" została ustanowiona przez:s. Annę Żureks. Annę Hałabis zwanych (zwane) dalej: "FUNDATORAMI" w dniu 07.11.2006 r. aktem notarialnym sporządzonym przez Notariusza Władysława Andrzeja Obrockiegow Kancelarii Notarialnej we Wrocławiu przy ul. Podwale 62, pod numerem Repertorium A nr 4487/2006
Fundacja Pomocy Zwierzętom Zagrożonym Wykluczeniem Duch Leona Postanowiliśmy tu napisać do czego dążymy, co jest dla nas ważne, co chcielibyśmy zmienić, żeby życie psów w Polsce stało się przyjemniejsze. Żeby dziesiątki tysięcy tych zwierząt nie wypełniały schronisk, żeby nie były wyrzucane, wieszane, topione ale też, żeby nie cierpiały, w tzw domowym zaciszu, z powodu niewiedzy właścicieli.
Jesteśmy dla dzieci, chorych i niepełnosprawnych. Pomagamy w leczeniu i rehabilitacji dzieci z autyzmem, padaczką, astmą, zespołem aspergera, atopowym zapaleniem skóry i z wieloma innymi chorobami i problemami, z którymi nie poradzą sobie bez wsparcia. Chcemy nieść im pomoc poprzez refundację kosztów operacji, badań, leczenia, rehabilitacji itd. Podaruj nam 1% i niech Twój 1% przyniesie dużo uśmiechu i radości.
Fundacja Dziecięce Marzenia mieści się w mieście Bielsko - Biała. Jest to organizacja charytatywna powstała z inicjatywy ludzi wrażliwych na ludzkie nieszczęście i czułych na potrzeby innych. Celem naszej działalności jest niesienie rzeczywistej, codziennej pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz opieka nad dziećmi i młodzieżą z rodzin zagrożonych patologią, których miejscem zabawy staje się niejednokrotnie ulica. Jedną z form jest prowadzenie środowiskowych świetlic integracyjnych oraz pracowni informatycznej. Jednym z naszych celów jest opieka nad dziećmi niepełnosprawnymi.
Celem Fundacji „Edukacja, Zdrowie, Bezpieczeństwo” jest prowadzenie działalności społecznie użytecznej między innymi w obszarach promocji i ochrony zdrowia, poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wrażliwości na potrzeby otoczenia. Nasze działania kierujemy do dzieci, dorosłych i osób niepełnosprawnych stosując metodę tzw. „Łańcucha Edukacyjnego”- przedszkole, szkoła, zakład pracy, trzeci wiek.
Zajmujemy się propagowaniem ochrony środowisk naturalnych oraz promujemy wiedzę na temat pszczół. Zaadoptuj pasiekę na naszej stronie internetowej. Sprawdź, jak to działa https://www.pszczolamusibyc.pl/jak-to-dziala/
Misją naszej Fundacji jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz rozpowszechnianie alternatywnych źródeł energii.
Fundacja Gajusz powstała którejś niespokojnej, zimowej nocy 1997 roku. W szpitalu przy ulicy Spornej, na drugim piętrze. W moim sercu. Z miłości i ze strachu. Moje kilkumiesięczne dziecko nie miało zgodnego dawcy szpiku kostnego, wyniki badań były coraz gorsze. Lekarze przygotowywali mnie do najgorszego scenariusza. Wtedy pomyślałam o założeniu Fundacji, która nazywałaby się tak, jak mój synek: Gajusz. Pomagałaby chorym maluchom i ich rodzinom.
Misją Fundacji jest poprawa komfortu życia Pacjentów, uświadomienie ludziom istnienia hospicjów, a tym samym zmiana postrzegania ich jako miejsc związanych ze śmiercią. Nasza Fundacja dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej pomaga Pacjentom żyć godnie. Fundacja nie jest przytułkiem ani miejscem dla odrzuconych i bezdomnych. Nie oznacza rezygnacji z fachowej porady lekarskiej. Dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej, pacjenci są leczeni i żyją bez bólu.
Fundacja im. Księcia Bolesława Pobożnego została zawiązana aktem założycielskim w dniu 03 sierpnia 2018 roku w Kaliszu. Jej inicjatorami oraz fundatorami byli Kamil Florian Ratajczyk oraz Piotr Błaszczyk.
Realizacje strony internetowej sfinansowano ze środków Otrzymanych od NIW-CRSO w ramach projektu „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”, zadanie pod tytułem: Internetowa strona fundacji – cyberbezpieczeństwo.