0 Wpisów

Czerwone Noski - Klown w Szpitalu

 • Telefon: 0048 22 614 02 99
 • Telefon: 0048 730 233 912
 • Nr KRS: 0000428469
 • www.czerwonenoski.pl
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Uśmiech pomaga chorym dzieciom"

Godziny otwarcia

Pon: 9:00 17:00
Wt: 9:00 17:00
Śr: 9:00 17:00
Czw: 9:00 17:00
Pt: 9:00 17:00
Sob: Zamknięte Zamknięte
Niedz: Zamknięte Zamknięte

OPP, przekazywanie darowizn

Organizacja Pożytku Publicznego
Przekaż 1% podatku
Karta kredytowa
Przelew Bankowy
Przelew Pocztowy
Zbiórki publiczne

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Jesteśmy polskim partnerem działającej w 11 krajach Fundacji Red Noses Clowndoctors International, dzięki której ponad 350 klownów odwiedza rocznie blisko 650 000 pacjentów. 

W Polsce działamy od 2012 roku i jesteśmy regularnie obecni w Warszawie – w Szpitalu Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka oraz w Klinice Budzik, w Krakowie – w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. Św. Ludwika oraz we Wrocławiu - w Wojewódzkim Szpitalu im. Gromkowskiego. W 2013 roku odwiedziliśmy ponad 4000 małych pacjentów.

Nasi klowni to zawodowi aktorzy, którzy są ustawicznie szkoleni i otrzymują profesjonalne wsparcie, aby lepiej pomagać dzieciom. 

Czym się zajmujemy

Pełen radości dziecięcy śmiech jest na całym świecie symbolem nadziei. Gdy śmiech niknie to często znak, że dzieje się coś niedobrego. Trauma emocjonalna i stres mogą być rezultatem poważnej choroby, długotrwałego pobytu w szpitalu, a także bolesnej terapii medycznej – na taki stres musi znaleźć się lekarstwo.

Wyposażeni w mnóstwo humoru, dowcipy i triki profesjonalni aktorzy-klowni z Czerwonymi Noskami podejmują się trudnego zadania walki ze strachem i przygnębieniem. Nasi mistrzowie improwizacji i spontanicznej zabawy prowadzą nową, inną terapię – terapię śmiechem. Odwiedzając każdego małego pacjenta przy jego łóżku, niosą chorym i cierpiącym dzieciom radość i śmiech – nieodzowne oręże w walce z chorobą. 

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • działalności charytatywnej;
  • ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905);
  • działalności na rzecz osób niepełnosprawnych;
  • działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży;
  • kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego;
  • promocji i organizacji wolontariatu;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2015

Czerwone Noski odbywają regularne wizyty w następujących miejscach:

Warszawa

Centrum Zdrowia Dziecka

Klinika "Budzik"

Kraków

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika

Wrocław

Wojewódzki Szpital im. Gromkowskiego we Wrocławiu

Poznań

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu

„Supersprawni” to specjalne warsztaty dla pacjentów przechodzących długotrwałe leczenie w placówkach pediatrycznych. Dwa pierwsze cykle zostały zrealizowane przez Fundację Czerwone Noski Klown w Szpitalu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Każdy z cykli składał się z czterech różnych warsztatów: pedagogiczno-teatralnych, cyrkowych, muzycznych i multimedialnych. Finałem każdego cyklu jest prezentacja spektaklu teatralnego z elementami sztuczek cyrkowych i magii z akompaniamentem muzyki tworzonej przez dzieci na żywo. W spektaklach wystąpią uczestnicy warsztatów w asyście profesjonalnych aktorów-klownów. 

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji Orange.

Chcemy żeby szpital zamienił się w cyrk i żeby wszystkie dzieci się śmiały - realizując ten projekt zamierzamy spełnić to życzenie.

Czerwone Noski - Klown w Szpitalu

ul. Staniewicka 14 lok.311, Warszawa, mazowieckie 03-310 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach

Przekaż 1,5% z należnego podatku za 2023r. Wspieramy leczenie dzieci z chorobą nowotworową.

wpisując
KRS 0000 518 797

i wpisać cel szczegółowy
"POMOC DZIECIOM"

 Można skorzystać z dedykowanych programów komputerowych do rozliczenia podatku za 2023r  (PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38) dostępnych po kliknięciu poniższych przycisków.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Program e-pity Copyright 2020-2022 e-file sp. z o.o. sp. k.

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

Jest już nowa strona Fundacji Zbieramy Razem

Realizacje strony internetowej sfinansowano ze środków Otrzymanych od NIW-CRSO w ramach projektu „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”, zadanie pod tytułem: Internetowa strona fundacji – cyberbezpieczeństwo.