0 Wpisów

Fundacja „Potrafię pomóc” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych

 • Telefon: 509 685 328
 • Telefon: 693 503 607
 • Nr KRS: 0000303590
 • http://testd
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Wspierasz kogoś, kiedy świadomie go umacniasz, dodajesz energii i pomagasz."

Godziny otwarcia

Pon: 9:00 17:00
Wt: 9:00 17:00
Śr: 9:00 17:00
Czw: 9:00 17:00
Pt: 9:00 17:00
Sob: Zamknięte Zamknięte
Niedz: Zamknięte Zamknięte

OPP, przekazywanie darowizn

Organizacja Pożytku Publicznego
Przekaż 1% podatku
Karta kredytowa
Przelew Bankowy
Przelew Pocztowy
Zbiórki publiczne

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Fundacja powstała dzięki wspólnej  inicjatywie rodziców dziesiątki fantastycznych dzieciaczków. Impulsem było spotkanie rodziców i dzieci, podczas konsultacji medycznych przeprowadzonych przez  Dr Angelikę Enders z Monachium, odbywających się we Wrocławiu w sierpniu 2007 roku, na zaproszenie m.in. Dr Teresy Kaczan. Garstka obcych sobie osób podjęła wyzwanie, wspólny cel, pomoc dzieciom i ich rodzicom. Wsparcie jakim się stali dla siebie wniosło wielką nadzieję, że życie Naszych dzieciaczków może być piękne. Każde z nich na co dzień boryka się z brakiem zrozumienia i z chwilami zwątpienia podczas całodobowej „ warty” przy łóżeczku dziecka. Chcą dać dzieciom wszystko,  miłość, zrozumienie i akceptację. Dlatego celem Fundacji jest wszechstronna pomoc dzieciom niepełnosprawnym z wadami rozwojowymi  oraz  ich rodzicom, pokazanie, że każdy ma prawo żyć i być sobą.  

Nadrzędnym celem jest powołanie i prowadzenie ośrodka opiekuńczo-rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych z wadami rozwojowymi oraz  przedszkola integracyjnego. Tak aby w jednym miejscu, wszystkie dzieci wymagające bezpośredniej opieki  medycznej, mogły odbywać  ukierunkowaną rehabilitację a zarazem wspólnie z dziećmi zdrowymi uczyć się życia w społeczeństwie i czuć się jego pełnoprawnym członkiem . Oprócz pomocy dzieciom chcą pomagać rodzicom którzy stoją na początku drogi, drogi do szczęścia dziecka.

Ponadto fundacja stawia sobie za cel również:

- pomoc przy pozyskiwaniu sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci
- organizację turnusów rehabilitacyjnych
- organizowanie konsultacji medycznych w kraju i za granicą
- tworzenie i współtworzenie konferencji i warsztatów terapeutycznych  na rzecz dzieci niepełnosprawnych
- wsparcie i ukierunkowanie działań rodziców w walce o prawa i lepsze jutro dla swojego dziecka

Czym się zajmujemy

Głównym celem, dla którego została powołana fundacja „Potrafię Pomoc” jest  otwarcie i prowadzenie ośrodka  dla dzieci niepełnosprawnych z wadami rozwojowymi. Pomysł powstał z potrzeby zapewnienia dzieciom wszechstronnej oraz profesjonalnej rehabilitacji, edukacji i opieki medycznej, ulokowanych w jednym miejscu. Jest to ogromnie ważny aspekt dnia codziennego wielu rodzin. Dojazdy na rehabilitacje i konsultacje lekarskie wyczerpują i  zajmują bardzo dużo czasu, czasu który mógłby zostać poświęcony na zabawę i relaks.  Ośrodek zapewniałby wszechstronną opiekę wielu dzieciom z rożnymi wadami rozwojowymi, również pacjentom wymagającym specjalistycznej aparatury medycznej. 

Dzięki specjalistycznej opiece dzieci wentylowane mechanicznie, dializowane, karmione pozajelitowo, również mogłyby uczestniczyć w zajęciach w grupach ze swoimi rówieśnikami. W zależności od potrzeb, jak również woli rodziców dzieci mogłyby przebywać w ośrodku w dowolnym wymiarze godzin, tak by stworzyć rodzicom możliwość podjęcia pracy. Obecnie powszechnie jeden z rodziców rezygnuje z pracy zawodowej, by moc w pełni opiekować się dzieckiem i zapewnić mu realizację procesu leczenia i rehabilitacji. Konieczność ta powoduje w wielu rodzinach problemy finansowe i frustracje z braku możliwości rozwoju pracy zawodowej. 

Opieka dostosowana do indywidualnych potrzeb dziecka, czyli metody rehabilitacji i edukacji dadzą wymierne korzyści. Możliwość przebywania z rówieśnikami w grupie wzmocni rozwój społeczny.   

Ośrodek zostanie przystosowany do organizowania turnusów rehabilitacyjnych, co dodatkowo uatrakcyjni ofertę i jednocześnie ułatwi dostęp do turnusów mieszkańcom Dolnego Śląska. 

Dodatkowym atutem będzie możliwość zatrudnienia w ośrodku osób niepełnoprawnych, rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych. 

W ośrodku będzie dostępna sala doświadczeń świata, basen, siłownia oraz sala fitness i konferencyjna. Swoje gabinety będą mieli lekarze wielu specjalności. Dostępna będzie pełna oferta metod rehabilitacji oraz turnusy rehabilitacyjne. Organizowane będę wykłady i konferencje oraz wszechstronne poradnictwo dla rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych.

Zdobyte doświadczenie z wychowywania niepełnosprawnych dzieci oraz z pracy wolontarystycznej ułatwi nam stworzenie ośrodka profesjonalnego na światowym poziomie.

Wszystko w trosce o stworzenie miejsca, w którym   w 100%  zaspakajane będą  specjalne potrzeby dzieci.

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
  • wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
  • udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa;
  • ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905);
  • działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;
  • działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży;
  • udzielania nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego;
  • pomocy ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą;
  • promocji i organizacji wolontariatu;
  • przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym;

Fundacja „Potrafię pomóc” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych

ul. Cybulskiego 35H, Wrocław, dolnośląskie 50-205 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach
KategorieFundacje

Pobierz i przekaż 1% na pomoc potrzebującym

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

e-pity po prostu

e-pity po prostu