0 Wpisów

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba”

 • Telefon: 799036122
 • Nr KRS: 0000382243
 • www.kawalek-nieba.
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Jesteśmy by pomoagać"

Godziny otwarcia

Pon: 9:00 17:00
Wt: 9:00 17:00
Śr: 9:00 17:00
Czw: 9:00 17:00
Pt: 9:00 17:00
Sob: Zamknięte Zamknięte
Niedz: Zamknięte Zamknięte

OPP, przekazywanie darowizn

Organizacja Pożytku Publicznego
Przekaż 1% podatku
Karta kredytowa
Przelew Bankowy
Przelew Pocztowy
Zbiórki publiczne
PayU
PayPal
Transferuj.pl
przelewy24.pl
dotpay.pl

Dostęp mobilny

Opis Działalności

12956792_sFundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba” powstała, aby nieść pomoc w leczeniu – ratować życie i zdrowie dzieci chorych i niepełnosprawnych oraz pomóc dzieciom cierpiącym z powodu niedożywienia, biedy, trudnej sytuacji życiowej.
Pomagamy dzieciom – kupujemy leki, finansujemy leczenie i operacje medyczne ratujące życie i zdrowie, rehabilitacje oraz sprzęt medycznyDożywiamy ubogie dzieci w szkołach.Pomagamy także dzieciom, które straciły rodzica oraz tym, których rodzice są ciężko chorzy, a także bardzo często dzieciom pokrzywdzonym przez przemoc w rodzinie .- prowadzimy akcjęPogotowie Dziecięce.

Przykłady działań są opisane na stronie Fundacji w zakładceLeczenie dzieci oraz Dożywianie. Kilkoro z dzieci jest przedstawionych ze zdjęciami w zakładce Apele-dzieci, ze względu na zbiórkę publiczną, na którą Fundacja posiada zgodę Ministra Administracji i Cyfryzacji.

Fundacja nie zatrudnia osób, działała w oparciu o pracę wolontariacką członków Zarządu oraz wolontariuszy. Wszelkie koszty administracyjne związane z utrzymaniem i działalnością Fundacji są pokrywane przez założycielkę Fundacji, dlatego każde podarowane wsparcie jest przeznaczane wyłącznie na pomoc potrzebującym.

Udało się pomóc w leczeniu i trudnej sytuacji życiowej już ponad 3000 dzieci i osób chorych i ubogich, a dla dzieci niedożywionych sfinansowaliśmy ponad 20.000 posiłków w szkołach.

Poprzez specjalistyczne leczenie już wiele razy uratowaliśmy życie dzieci i osób chorych walczących z nowotworami i innymi chorobami. Wielu dzieciom ocaliliśmy życie przez tłumaczenia i kontakt z klinikami zagranicznymi i znalezienie drogi oraz sfinansowanie kosztownego leczenia, ponieważ nie miały już szansy na wyleczenie w Polsce np. otworzyliśmy drogę do protonoterapii poprzez zakwalifikowanie dzieci do klinik i dzięki temu pierwsze dzieci z Polski odbyły leczenie nowotworów i obecnie ich guzy mózgu są w remisji. Ratujemy też życie osób cierpiących na nowotwory tkanek miękkich np. trzustki, wątroby, nerek i innych narządów poprzez nierefundowane zabiegi NanoKnife. Zakupiliśmy też laser do leczenia nowotworów u dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dzięki temu urządzeniu leczone są też wcześniaki, które rodzą się niewidome – przywraca się im wzrok. Urządzenie to leczy również inne choroby siatkówki, jaskrę itd.

6965661_sW Fundacji każdego dnia mamy przed oczami matki, które nie przesypiają całych nocy, bo nie wiedzą czy ich dziecko jeszcze oddycha. Matki, które przeżywają ogromny ból i cierpienie, bo ich maleńkie dzieciątko, które tak niedawno przyszło na świat, jest im zabierane na reanimację, badania, a lekarz wypowiada słowa, które są jak wyrok skazujący dla niej i dziecka na walkę czasem przez całe życie: „rak – neuroblastoma”, „mózgowe porażenie dziecięce”, „wada serca HLHS”,„nowotwór – siatkówczak”, „uszkodzenie czterech płatów mózgu”, „retinopatia wcześniacza – dziecko niewidzące”, „wodogłowie”, itd … To zamienia w drobny pył świat marzeń o patrzeniu jak szybko rozwija się maluszek, o patrzeniu na stawianie pierwszych kroków … Świat zamienia się w nieustanną walkę o jego życie i zdrowie. Domem może się stać najsmutniejszy oddział szpitalny – onkologia dziecięca wśród maluszków z gołymi główkami, które tak szybko odchodzą lub życie może zmienić się w nieustanne trwanie przy łóżeczku dziecka i walkę o każdą kolejną godzinę rehabilitacji i leki, które po wielu latach trudów, bólu i wyrzeczeń sprawią, że matka zobaczy pierwszy kroczek swojego dzieciątka lub usłyszy słowo „mama”… Staramy się razem z taką mamą stawać do walki ozdj3_ratunek dla jej dziecka.

Mamy też codziennie przed oczami dzieci żyjące w skrajnej biedzie oraz te opuszczone, przeżywające traumę molestowania przez rodzica, dzieci samotne i odrzucone, maltretowane, nie wiedzące jeszcze jak bardzo ta krzywda zaważy na ich całym życiu… Zdjęć tych dzieci nie zobaczycie na naszej stronie ani żadnej innej, bo są to tragedie są tak bolesne i trudne, że się ich nie publikuje… Te historie to ból i łzy… robimy wszystko, aby było ich jak najmniej… Jest to też jedno z największych cierpień, bo dziecko najbardziej ze wszystkiego na świecie potrzebuje miłości, potrzebuje być „czyjeś”… Fundacja prowadzi akcję Pogotowie Dziecięce. Przez kuratorów rodzinnych, pracowników ośrodków pomocy społecznej, opiekunów w ośrodkach wychowawczych i pedagogów szkolnych docieramy do najbardziej potrzebujących dzieci i pomagamy zapewnić to, czego im brakuje w zakresie leczenia i dożywiania.

Staramy się być jak najbliżej ludzi cierpiących, nie tylko pomagać im materialnie na leczenie, ale też wspierać psychicznie i duchowo, bowiemy jak istotna jest ta pomoc bliska sercu. Dla nas tak ważne jest to, aby nikt nie pozostał sam ze swoim cierpieniem, samotnością, biedą. Staramy się, aby wiedzieli, że mają oparcie, że nie zostali bez pomocy, bez ciepłej dłoni drugiej osoby, skazani na tak trudny los…

Czym się zajmujemy

Franuś, Ania, Wojtuś, Eliza, Ewunia, Lilianka, Julek chorują na SIATKÓWCZAKA – NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY OKA.
To zaledwie kilkoro z wielu dzieci, którym dzięki pracy i zaangażowaniu lekarzy z Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, udało się ocalić nie tylko życie, ale również wzrok. Centrum Zdrowia Dziecka to jeden z dwóch ośrodków w Polsce, który zajmuje się leczeniem siatkówczaka. Przyjeżdżają tu dzieci z całego kraju.

Lekarze , którzy zajmują się leczeniem nowotworów oka w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, to wspaniali specjaliści. To im zawdzięczamy wprowadzenie w Polsce takich metod leczenia jak doszklistkowe iniekcje melphalanu czy chemioterapię podawaną poprzez tętnicę udową bezpośrednio do oka dziecka. Niestety, ich możliwości są często ograniczone ze względu na braklaser odpowiedniego sprzętu. Jednym z takich przykładów jest laser, który jest niezbędny do leczenia siatkówczaka u dzieci, retinopatii u wcześniaków oraz innych schorzeń siatkówki i do leczenia jaskry. Używany już od wielu lat laser zepsuł się.

Choroba nie wybiera dnia ani godziny, a nowotwory dotykają coraz więcej dzieci, które na leczenie nie mogą czekać ani chwili. Zbyt późno wykryte, nieleczone przypadki siatkówczaka prowadzą do AMPUTACJI OKA, a i to może nie pomóc, bo nowotwór może dać PRZERZUTY DO MÓZGU!

Aby ratować życie dzieci cierpiących na nowotwory oraz podarować wzrok wcześniakom, które rodzą się niewidome nasza Fundacja Kawałek Nieba zakupiła dla Kliniki Okulistyki w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie nowy laser wraz z oprzyrządowaniem za łączną kwotę ponad 187.000 złotych.

Potrzeby są jednak niezliczone, a fundusze przekazywane dla IPCZD przez NFZ, niewystarczające.
Mamy ogromną nadzieję, że z Państwa pomocą uda nam się polepszyć warunki leczenia wielu dzieci, a nasi wspaniali lekarze będą mogli pochwalić się jeszcze większymi sukcesami w ratowaniu życia i zdrowia naszych kochanych skarbów.

Obecnie coraz więcej jest zbiórek rodziców dzieci na kosztowne leczenie zagraniczne – kwota za takie leczenie to 1,5 mln złotych dla danego dziecka. Gdybyśmy zakupili cały niezbędny sprzęt to dzieci miałyby takie same warunki leczenia w Polsce i nie musiałyby zbierać i wyjeżdżać na tak drogie leczenie.

Inicjatywa akcji powstała z cierpienia rodziców dzieci chorych na nowotwory oczu – mama chorej na siatkówczaka Ani wkłada całe serce w działania na rzecz rozwoju leczenia dzieci cierpiących na ten rodzaj raka, a dzięki rodzicom chorej na siatkówczak Marcelinki i ludziom, którzy jej pomagają zakupimy też płytkę stosowaną do brachioterapii – jednej z metod leczenia nowotworów oczu. Jest to koszt rzędu 50 tysięcy złotych.

l2

Oprócz sprzętu do leczenia jednym z naszych największych marzeń jest również remont Poradni Okulistycznej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, która nie była odnawiana od czasów powstania Instytutu czyli od 1977 roku. To ogromne wyzwanie, ale bierzemy sobie do serca słowa Alberta Einsteina:
„Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi”
Wierzymy, że możemy zrobić to razem !

W obliczu choroby nowotworowej szpital staje się dla maluszka i jego rodziców drugim domem na bardzo wiele miesięcy… To miejsce pełne bólu i strachu dla dziecka i jego bliskich, którzy najbardziej ze wszystkiego obawiają się utracić kogoś, kogo kocha się ponad wszystko. Wielu osobom to miejsce kojarzy się z cierpieniem dzieci i z płaczem matek, pogrążonych w swej bezsilności…Dominik1

Możemy wspólnie to zmienić – pomóc w ratowaniu życia dzieci poprzez zakup sprzętu do ich leczenia, a także pokolorować ich świat stwarzając im szpital, który nie będzie kojarzył się tylko z zimnym powiewem strachu i bólu…

Pomóc ratować dzieci z siatkówczakiem można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: „OCZKO”

wpłaty zagraniczne:Ewa i Lilanka1

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
  • wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
  • udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa;
  • działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym;
  • działalności charytatywnej;
  • ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905);
  • działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2015

Przykłady naszych działań w zakresie dożywiania:

Sfinansowaliśmy już ponad 20.000 posiłków w szkołach i przedszkolach dla najuboższych dzieci:

• Finansujemy obiady dla dzieci z gminnych i miejskich szkół i przedszkoli, w których problem głodu i biedy jest szczególnie poważny. Obecnie opłacamy posiłki dla dzieci z kilku szkół. Jedną z nich jest szkoła w Wojtkówce – dostaliśmy list o kontynuację dożywiania od dyrektor szkoły – czytaj. Wiemy, że województwo podkarpackie jest jednym z najuboższych w Polsce – czytaj wię™cej;

• Dożywiamy także dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Chorzowie. Są to dzieci chore i niepełnosprawne. Grupa dzieci, której pomagamy, pochodzi z bardzo ubogich rodzin, w których występuje problem niedożywienia. Są to małe dzieci w wieku przedszkolnym – czytaj list;

• Pomagamy także dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Śmiardowie Złotowskim. Pani Dyrektor napisała do nas, bo widzi, że wiele dzieci przychodzi do szkoły głodnych. Jest to szkoła, do której uczęszczają dzieci z okolicznych wsi, często z bardzo daleka. Niedawno zamknęli tam 2 duże zakłady pracy i wielu ludzi nie ma pracy, jest bardzo ciężko, a dzieci są głodne. Pomogliśmy też w sfinansowaniu Wigilii dla dzieci w szkole;

• Dożywiamy najuboższe dzieci ze specjalnego ośrodka na niepełnosprawnych maluszków – Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – PSOUU Koło w Zamościu

• Dzięki pomocy nie pozostały również głodne dzieci chore i niepełnosprawne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Leśnicydziewczynka z chlebem – czytaj list;

• Nasza pomoc w zakresie dożywiania dociera też do poprzez sfinansowanie posiłków dla dzieci w najtrudniejszej sytuacji w wPrzedszkolu w Kobylnicy, przedszkolu i gimnazjum w Siemianowicach, szkole podstawowej w Gniewkowie, szkole podstawowej we Wrześciu oraz szkole we Włynkówku;

• Od niedawna również finansujemy posiłki dla niepełnosprawnych maluszków zNiepublicznego Przedszkola Specjalnego w Wejherowie

• Dożywiamy też dzieci z Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie i Szkoły Podstawowej w Kolnie

• Cytat z maila od jednej z pani dyrektor: „Bardzo dziękuję raz jeszcze, za udzielenie pomocy naszym dzieciom. Proszę mi wierzyć, ze nie zostaje nigdy ani okruszynka. chociaż sami przygotowujemy posiłki to i tak dzieciaki twierdzą, że są najlepsze na świecie.”

• Przekazujemy paczki z żywnością dla wielu najbardziej potrzebujących dzieci – czytaj więcej; (informacje o potrzebach dostajemy od pracowników pomocy społecznej i kuratorów, którzy wiedzą, które dzieci są w najtrudniejszej sytuacji i czego im brakuje).

Pomagamy także dzieciom, które straciły rodzica, a także bardzo często dzieciom pokrzywdzonym przez przemoc w rodzinie.

Także wiele z dzieci z powyższych szkół i przedszkoli jest do nas zgłoszona przez pracowników pomocy społecznej ze względu na chorobę matki lub ojca i ich częste pobyty w szpitalach, przez co wielokrotnie nie są w stanie zapewnic dziecku ciepłego posiłku…

Niektóre dzieci żyją w tak trudnych warunkach że potrzebne im jest praktycznie wszystko… lekarstwa, pampersy, mleko, jedzenie…

Powyższe działania na rzecz dzieci realizowane są w ramach akcji „Pogotowie Dziecięce”, w której od kuratorów rodzinnych, pracowników ośrodków pomocy społecznej, pedagogów szkolnych i księży dowiadujemy się o losach najbardziej potrzebujących dzieci i staramy się im pomóc.

Inne dział‚ania:

• Pomoc w leczeniu – czytaj

• W ciągu roku przekazujemy wiele paczek z żywnością i najpotrzebniejszymi rzeczami dla dzieci ze szczególnie ubogich rodzin. Na Święta dzieci dostają prezenty. Te dzieci pochodzą z rodzin w tak trudnych sytuacjach, że nie mogłyby liczyc na prezenty na święta… Są rodzint, w których dzieciom brakuje praktycznie wszystkiego…

Te i inne dzieci wymagają ciągłego wsparcia.

Gdy jeździmy z paczkami z żywnością widzimy ogromną biedę wśród dzieci…

Kasia, Piotruś, Ola i Krzyś i inne dzieci czekają na pomoc…

• Artykuł‚ o niedożywieniu dzieci w Polsce – czytaj

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba”

ul. Poznańska 14/8, Rumia, pomorskie 84-230 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach

Przekaż 1,5% z należnego podatku za 2023r. Wspieramy leczenie dzieci z chorobą nowotworową.

wpisując
KRS 0000 518 797

i wpisać cel szczegółowy
"POMOC DZIECIOM"

 Można skorzystać z dedykowanych programów komputerowych do rozliczenia podatku za 2023r  (PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38) dostępnych po kliknięciu poniższych przycisków.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Program e-pity Copyright 2020-2022 e-file sp. z o.o. sp. k.

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

Jest już nowa strona Fundacji Zbieramy Razem

Realizacje strony internetowej sfinansowano ze środków Otrzymanych od NIW-CRSO w ramach projektu „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”, zadanie pod tytułem: Internetowa strona fundacji – cyberbezpieczeństwo.