0 Wpisów

Fundacja "Ex Animo"

 • Telefon: 22 851 10 80
 • Telefon: +48507090939
 • Nr KRS: 0000169133
 • www.exanimo.pl
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Ex Animo oznacza... z duszy...z serca"

Godziny otwarcia

Pon: 9:00 17:00
Wt: 9:00 17:00
Śr: 9:00 17:00
Czw: 9:00 17:00
Pt: 9:00 17:00
Sob: Zamknięte Zamknięte
Niedz: Zamknięte Zamknięte

OPP, przekazywanie darowizn

Organizacja Pożytku Publicznego
Przekaż 1% podatku
Karta kredytowa
Przelew Bankowy
Przelew Pocztowy
Zbiórki publiczne
PayU
PayPal
Transferuj.pl
przelewy24.pl
dotpay.pl

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Fundacja Ex Animo im. Marii Sapiehy powstała z chęci niesienia pomocy dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową. Pomysłodawczynią założenia Fundacji była księżna Maria Sapieha. Fundatorami - założycielami w maju 1994 roku zostali Maria Sapieha, Anna Branicka - Wolska, Maria Kozera, Grażyna Kropczyńska, Danuta Perek, Mirosława Zaskórska, Krzysztof Poklewski – Koziełł, Jerzy Kropczyński, Zdzisław Rondio, Bogdan Sarwiński i Zbigniew Studziński, a członkami honorowymi Serena Balfour, Albert Światopełk Czetwertyński i Krzysztof Kieślowski.

Symbolem Fundacji Ex Animo jest ozdoba w kształcie serca. Jest to replika najstarszej, znalezionej na terenach polskich ozdoby z XIII wieku. Statuetką z sercem, jako symbolem daru serca, który potrafi odmieniać życie chorych dzieci, nagradzamy naszych, szczególnie hojnych darczyńców.

Czym się zajmujemy

Klinika Onkologii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” jest wiodącym ośrodkiem leczenia nowotworów u dzieci. Rocznie leczy około 220 nowych pacjentów i przeprowadza około 3 tys. hospitalizacji. Na dziesięcioro dzieci, u których od początku jest przeprowadzana diagnostyka i leczenie, ośmioro ma szansę na całkowite odzyskanie zdrowia, a wszystkie na poprawę i przedłużenie życia. Uzyskiwane wyniki leczenia są porównywalne do tych w czołowych ośrodkach w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. W związku z dużą liczbą leczonych pacjentów zespół Kliniki posiada własne, wypracowane przez lata doświadczenie w leczeniu wszystkich nowotworów litych u dzieci. Na początku lat 90-tych został opracowany własny, oryginalny program leczenia neuroblastoma, który z powodzeniem stosowany jest dotychczas. Klinika posiada ponad 40-letnie doświadczenie w leczeniu pozostałych guzów litych w tym guzów Wilmsa. Już w latach 70-tych uczestniczyła w międzynarodowych, kontrolowanych badaniach klinicznych Międzynarodowego Towarzystwa Onkologii Dziecięcej (SIOP). W ośrodku leczone są również dzieci i młodzież z bardzo rzadko występującymi nowotworami złośliwymi takimi jak: rak trzustki, rak jelita grubego, rak kory nadnercza, rak nerki. Klinika Onkologii IPCZD posiada bardzo duże doświadczenie w leczeniu nowotworów złośliwych okresu noworodkowego. Obejmuje opieką również pacjentów z nowotworami łagodnymi i zmianami nowotworowo podobnymi. Jednym z najistotniejszych osiągnięć Kliniki Onkologii wraz z Kliniką Neurochirurgii w ciągu ostatnich 15 lat było opracowanie i wprowadzenie w IPCZD i w Polsce kompleksowego sposobu diagnostyki i leczenia nowotworów mózgu u dzieci, co spowodowało znaczącą poprawę wyników leczenia tych nowotworów i doprowadziło do rozwoju neuroonkologii dziecięcej w Polsce. Od lat Klinika prowadzi szkolenia dla lekarzy specjalizujących się w pediatrii oraz onkologii i hematologii dziecięcej, jak również kursy specjalistyczne z onkologii dziecięcej dla pielęgniarek z terenu całej Polski. To wszystko nie byłoby jednak możliwe bez ogromnego wsparcia Fundacji Ex Animo, która od samego początku swojej działalności, czy od 1994 roku, zbiera środki na pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową i wspieranie działań Kliniki. Zespołem medycznym kierują Pani Prof. zw. dr hab. n. med. Danuta Perek, ordynator Kliniki oraz Prof. nadzw. dr hab. n. med. Bożena Dembowska- Bagińska, zastępca ordynatora Kliniki.

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
  • ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905);
  • ratownictwa i ochrony ludności;
  • promocji i organizacji wolontariatu;
  • działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka;
  • przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2015

Od 2001 roku Fundacja Ex Animo organizuje doroczne, tematyczne wieczory charytatywne w hotelu Sheraton pod patronatem i przy życzliwym wsparciu i pomocy kolejnych Ambasad. Wśród nich były już fiesty kolumbijska i hiszpańska, wieczór południowoafrykański „African dream”. Goście wieczorów mieli okazję podziwiać pokaz samby brazylijskiej i kosztować szwajcarskie sery oraz licytować atrakcyjne przedmioty, charakterystyczne dla danego kraju.

Stałymi elementami każdego wieczoru są aukcja, loterie, a także od 2004 roku, tzw. cicha aukcja. Poprzez współpracę z wieloma partnerami biznesowymi, staramy się aby nasi Goście mieli możliwość licytowania atrakcyjnych przedmiotów, nawiązujących do tematyki danego wieczoru.

Co więcej, charakter dorocznego wydarzenia podkreślają również pokazy i występy zaproszonych zespołów, a nasi Goście zawsze mogą skosztować trunków i specjalności kuchni poszczególnych państwa i tańczyć na parkiecie przy tematycznej i klimatycznej muzyce do białego rana.

Wśród śmiechu i zabawy jednak nigdy nie zapominamy o tym co najważniejsze - o chorych na nowotwory dzieciach, o ich potrzebach, zdrowiu i uśmiechu. O tym, że każdy z nas może pomóc uratować dziecko od śmierci, ulżyć w bólu i dać nadzieję (…) – jak powtarzała Maria Sapieha.

Całkowity dochód z każdego wieczoru od samego początku istnienia Fundacji Ex Animo przekazywany jest na potrzeby Kliniki Onkologii „Instytutu – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” i jej małych podopiecznych, których nasza Fundacja wspiera od 1994 roku.

Fundacja "Ex Animo"

Al. Dzieci Polskich 20, Warszawa, mazowieckie 04-730 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach
KategorieFundacje

Przekaż 1,5% z należnego podatku za 2023r. Wspieramy leczenie dzieci z chorobą nowotworową.

wpisując
KRS 0000 518 797

i wpisać cel szczegółowy
"POMOC DZIECIOM"

 Można skorzystać z dedykowanych programów komputerowych do rozliczenia podatku za 2023r  (PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38) dostępnych po kliknięciu poniższych przycisków.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Program e-pity Copyright 2020-2022 e-file sp. z o.o. sp. k.

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

Jest już nowa strona Fundacji Zbieramy Razem

Realizacje strony internetowej sfinansowano ze środków Otrzymanych od NIW-CRSO w ramach projektu „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”, zadanie pod tytułem: Internetowa strona fundacji – cyberbezpieczeństwo.