0 Wpisów

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „AMI”

  • Telefon: 43 656 95 05
  • Telefon: 504 204 890
  • Nr KRS: 0000246136
  • http://www.ami.org.pl/
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"POMAGAMY ODZYSKAĆ NADZIEJĘ, TAM GDZIE JEJ NIE MA…."

Godziny otwarcia

Pon: 8:00 16:00
Wt: 8:00 16:00
Śr: 8:00 16:00
Czw: 8:00 16:00
Pt: 8:00 16:00
Sob: Zamknięte Zamknięte
Niedz: Zamknięte Zamknięte

OPP, przekazywanie darowizn

Organizacja Pożytku Publicznego
Przekaż 1% podatku
Karta kredytowa
Przelew Bankowy
Przelew Pocztowy
Zbiórki publiczne
PayU
PayPal
Transferuj.pl
przelewy24.pl
dotpay.pl

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „AMI”, jako organizacja pożytku publicznego zajmuje się szeroko pojętą działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ami” od 2005 roku pomaga dzieciom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Początkowym głównym nurtem działalności organizacji była dogoterapia (kynoterapia) i to głównie z tą dziedziną Fundacja „Ami” najczęściej jest kojarzona. Jednak nie jest to jedyny obszar działalności organizacji. Wraz z kolejnymi latami, rozwojem i potrzebami dzieci zgłaszających się do Fundacji formy oferowanej przez fundację pomocy poszerzały się.

Misja fundacji to:

„POMAGAMY ODZYSKAĆ NADZIEJĘ, TAM GDZIE JEJ NIE MA….”

Przekrój naszej działalności jest duży.  Naszym celem jest pomaganie dzieciom w zdrowym, harmonijnym i bezpiecznym rozwoju, aby swoim wysiłkiem zapewnić najmłodszym jak najlepszy start w życie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością.

Czym się zajmujemy

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny AMI.
To miejsce wielokierunkowego wspierania i stymulowania rozwoju oraz aktywności dziecka. Głównym założeniem naszego Ośrodka jest troska o edukację małego człowieka i jego harmonijny rozwój w początkowym okresie życia. Sami będąc rodzicami zdajemy sobie sprawę jak ważnym jest zdobywanie przez dziecko wielozmysłowych doświadczeń, nabywanie i rozwijanie podstawowych umiejętności, odwagi i samodzielności, nauczenie się wspólnej zabawy z rówieśnikami, przygotowanie do nauki pisania, czytania, liczenia, logicznego myślenia, umiejętności koncentracji oraz uwrażliwienia na „świat” muzyki. Oferta programowa dla maluszków kładzie akcent na realizację potrzeb dzieci na każdym z etapów rozwojowych, poczynając na usprawnieniu małej i dużej motoryki a kończąc na rozwijaniu zmysłów, rozwoju emocjonalnym i zaspokojeniu sfery poznawczej.

Ośrodki zapewniają profesjonalną rehabilitację w  Zduńskiej Woli i Sieradzu od pierwszych miesięcy życia dziecka oraz edukację rodziców mającą na celu przygotowanie ich do pracy ze swoimi dziećmi. Na rehabilitację do naszych ośrodków przyjeżdżają dzieci z całego województwa łódzkiego. W Ośrodkach odbywają się zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych tj. autystycznych, z porażeniem mózgowym czy z innymi wyzwaniami rozwojowymi, prowadzone różnymi metodami. Obecnie  działają dwa Ośrodki:

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny AMI  Zduńskiej Woli ul. Łaska 29, a w nim

  • Dzienny Ośrodek Rehabilitacji dzieci
  • Ośrodek Diagnozy i Terapii dzieci autystycznych
  • Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

oraz

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny AMI w Sieradzu ul. Warcka 3, a w nim:

  • Dzienny Ośrodek Rehabilitacji dzieci
  • Ośrodek Diagnozy i Terapii dzieci autystycznych

Zajęcia wyjazdowe dogoterapii (kynoterapii).
Terapeuci pracujący dla fundacji regularnie odwiedzają placówki oświatowe w  woj. łódzkim, wielkopolskim i opolskim i poza nim, gdzie prowadzą dogoterapię dla dzieci niepełnosprawnych,  a także szeroko rozumianą edukację dla dzieci. Co za tym idzie, Fundacja nawiązała stałą współpracę z tymi placówkami.

Dogoterapia na turnusach rehabilitacyjnych.
Od trzech lat fundacja bierze udział w turnusach rehabilitacyjnych organizowanych przez Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie, gdzie oferuje uczestnikom kynoterapię. Zajęcia te są stałym elementem tych turnusów, wspomagają rehabilitację i stanowią atrakcyjną formę terapii  na turnusach .

Działalność edukacyjna.
Prowadzimy zajęcia pokazowe z dogoterapii dla studentów Wyższych Uczelni, jak również konferencje i zajęcia pokazowe dla nauczycieli i rodziców. Fundacja AMI prowadzi zajęcia dla słuchaczy Dziecięcego  Uniwersytetu Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej. Ponadto systematycznie prowadzimy akcje edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu z zakresu bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami, aktywnego stylu życia oraz higieny jak np. projekt „Mój bezpieczny przyjaciel pies”, „W zdrowym ciele – zdrowy duch”, „Żyj zdrowo – myśl sprawniej” i  wiele innych tematów.

Imprezy plenerowe.
Fundacja „Ami” uczestniczy w różnego rodzaju imprezach masowych, urozmaicając ich przebieg. Na naszych stoiskach zawsze zapewniamy atrakcję dla dzieci, które mogą także pobawić się z psami terapeutycznymi.

Fundacja AMI uczestniczy regularnie w:
Dniach dziecka, Dniach Zduńskiej Woli, Marszu w Dzień Godności Osoby Upośledzonej Umysłowo w Sieradzu, Jarmarku Zduńskowolskim, Wystawie rolniczej w Zduńskiej Woli, w Regionalnej Imprezie Integracyjnej Spotkanie Przyjaciół w Wieruszowie i …wielu innych. Zajęcia plenerowe z psami terapeutycznymi potrafią uświetnić niejedną imprezę dla dzieci.

Akcje charytatywne.
Nasza organizacja uczestniczy także i patronuje akcje charytatywne na rzecz naszych podopiecznych jak również na rzecz naszej fundacji.

Pomoc podopiecznym.
Dodatkowo od 2009 roku Fundacja AMI wspiera dzieci i ich rodziny w trudnych sytuacjach losowych. Fundacja AMI pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi, autyzmem, porażeniem mózgowym i wieloma innymi. Dzięki pozyskanym środkom z 1% podatku fundacja ze Zduńskiej Woli finansuje turnusy rehabilitacyjne, leczenie, rehabilitację, pomoce dla podopiecznych. Dodatkowo stworzyliśmy program DAJMY DZIECIOM PRZYSZŁOŚĆ dzięki któremu pozyskujemy środki finansowe od sponsorów, firm i ludzi dobrej Woli na pomoc dla podopiecznych.

Pomoc dla rodziców dzieci.
Nasza działalność to również pomoc rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Poprzez szkolenia i wdrażane projekty pomagamy i uczymy ich jak pracować z dzieckiem w domu. Fundacja realizowała projekt: „Nowoczesne metody rehabilitacji dla rodziców dzieci niepełnosprawnych”.

Ale to wszystko możliwe dzięki wsparciu Ludzi Dobrej Woli.

    Wykonujemy zadania w zakresie

    • pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
    • wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
    • udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa;
    • działalności charytatywnej;
    • ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905);
    • działalności na rzecz osób niepełnosprawnych;
    • nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania;
    • działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2015

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „AMI”

ul. Getta Żydowskiego 34, Zduńska Wola, 98-220

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach
KategorieFundacje

Przekaż 1,5% z należnego podatku za 2023r. Wspieramy leczenie dzieci z chorobą nowotworową.

wpisując
KRS 0000 518 797

i wpisać cel szczegółowy
"POMOC DZIECIOM"

 Można skorzystać z dedykowanych programów komputerowych do rozliczenia podatku za 2023r  (PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38) dostępnych po kliknięciu poniższych przycisków.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Program e-pity Copyright 2020-2022 e-file sp. z o.o. sp. k.

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

Jest już nowa strona Fundacji Zbieramy Razem

Realizacje strony internetowej sfinansowano ze środków Otrzymanych od NIW-CRSO w ramach projektu „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”, zadanie pod tytułem: Internetowa strona fundacji – cyberbezpieczeństwo.