0 Wpisów

"Uwolnij Marzenia" Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży

 • Telefon: +48 733-887-887
 • Telefon: +48 22 870 37 43
 • Nr KRS: 0000288928
 • http://uwolnijmarzenia.pl
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon: 9:00 17:00
Wt: 9:00 17:00
Śr: 9:00 17:00
Czw: 9:00 17:00
Pt: 9:00 17:00
Sob: Zamknięte Zamknięte
Niedz: Zamknięte Zamknięte

OPP, przekazywanie darowizn

Organizacja Pożytku Publicznego
Przekaż 1% podatku
Karta kredytowa
Przelew Bankowy
Przelew Pocztowy
Zbiórki publiczne
PayU
Transferuj.pl
przelewy24.pl

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Działalność charytatywna na rzecz dzieci i młodzieży stała się nieodłączną częścią  życia wielu za nas. Cały ten okres utwierdził nas w przekonaniu, że tam, gdzie dobra wola i chęć niesienia pomocy innym spotykają się, człowiek znów odzyskuje wiarę w ludzi i tkwiące w każdym z nas miłosierdzie. W dzisiejszy czasach pełnych bezpardonowej walki, coraz trudniej jest o przejaw prawdziwie ludzkich odruchów.

"Uwolnij marzeniaFundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży to pozarządowa instytucja od podstaw stworzona jedynie z potrzeby ducha i odrobiny serca. Główne zadania, jakie sobie stawiamy, to przede wszystkim docieranie i skuteczna pomoc dzieciom i młodzieży z rodzin biednych i patologicznych oraz wielodzietnych. To doraźna pomoc finansowa w zakresie edukacji, rozwijania talentów sportowych i artystycznych, ochrony zdrowia i ogólnego rozwoju. W przypadku fundacji zawsze liczy się każdy gest wsparcia, nawet ten najmniejszy. Potrzeb jest tak wiele, a prośba o finansowe wsparcie nie należy do najłatwiejszych.  Fundacji "Uwolnij Marzenia"  udało się znaleźć całą rzeszę dobrych ludzi, którzy postanowili się czynnie włączyć i wspierać jej poczynania. Są to aktorzy, artyści sceny muzycznej, ludzie nauki i sztuki różnego pokolenia, m.in. Magdalena Zawadzka, Katarzyna Skrzynecka, ks. prof. dr hab. Tadeusz Dzidek, Artur Barciś, Wojciech Malajkat, Roman Kłosowski, Dariusz Michalczewski, Michał Milewicz, Stefania Grodzieńska, Jan Machulski, ks. Bp Józef Zawitkowski, Zbigniew Zamachowski i wiele innych osób, które uwierzyły w to, co czyni Fundacja "Uwolnij Marzenia".

Zakres podejmowanych przez Fundację przedsięwzięć jak również samej działalności jest nieodzownie związany ze wsparciem finansowym, o które nieustannie Fundacja zwraca się do wszystkich pragnących udzielić swojego wsparcia. W przypadku działalności filantropijnej pomoc i życzliwość ludzka nie zna granic, ani podziałów.

Jak powiedział kiedyś nasz wielki rodak, papież Jan Paweł II - "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Czym się zajmujemy

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:
 1. wspieranie działalności na rzecz inicjowania procesu zmian cywilizacyjnych i kulturowych, tworzącym dzieciom i młodzieży  i osobom dorosłym warunki równych szans na drodze ich rozwoju intelektualnego, zawodowego i kulturalnego.
 2. kultywowanie dorobku artystycznego oraz gromadzenie pamiątek.
 3. wspieranie młodych talentów.
 4. wspieranie placówek opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci i młodzieży.
 5. wspieranie inicjatyw artystycznych i kulturalnych, edukacyjno - sportowych oraz promocja i profilaktyka zdrowia.
 6. podnoszenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa zachowań człowieka w jego środowisku.
 7. finansowanie szkoleń i kursów osobom umożliwiających osobom zmianę kwalifikacji zawodowych oraz przygotowanie ich do pracy na własny rachunek.
 8. organizowanie oraz finansowanie leczenia sanatoryjnego, wczasów i wycieczek dla artystów, sportowców, naukowców, muzyków, dzieci i młodzieży.
 9. wspomaganie lokalnych inicjatyw społecznych i samorządowych oraz działanie na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.
 10. fundowanie stypendiów naukowych i socjalnych i sportowych;
 11. organizacja koloni i obozów językowych, edukacyjnych.
 12. wspomaganie osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, poprzez dopłatę do kosztów leczenia, pokrycie zaległych rachunków za czynsz oraz naukę w szkole;
 13. działalność na rzecz poprawy warunków i bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska naturalnego.
 14. realizowanie programów i projektów w celu niwelowania różnic społecznych i zawodowych oraz przeciwdziałania dyskryminacji.
 15. wspieranie organizacyjne, rzeczowe i finansowe podmiotów prowadzących działalność w zakresie edukacji, opieki i wychowania dzieci i młodzieży;
 16. efektywne wykorzystywanie wszelkich środków unijnych i pomoc przy ich wykorzystywaniu;
 17. Programowanie strategii kultury w Polsce i za granicą w oparciu o fundusze pozyskane z Unii Europejskiej.

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2015

"Uwolnij Marzenia" Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży

ul. Wileńska 33/2, Warszawa, mazowieckie 03-414 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach
KategorieFundacje

Pobierz i przekaż 1% na pomoc potrzebującym