1 Wpisów

Alivia - Fundacja Onkologiczna

 • Telefon: +48 22 266 03 40
 • Telefon: 22 266 03 45
 • Nr KRS: 0000358654
 • www.alivia.org.pl
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Stań do walki z rakiem razem z nami!"

Godziny otwarcia

Pon: 9:00 17:00
Wt: 9:00 17:00
Śr: 9:00 17:00
Czw: 9:00 17:00
Pt: 9:00 17:00
Sob: Zamknięte
Niedz: Zamknięte

OPP, przekazywanie darowizn

Organizacja Pożytku Publicznego
Przekaż 1% podatku
Karta kredytowa
Przelew Bankowy
Przelew Pocztowy
Zbiórki publiczne
PayU
PayPal
Transferuj.pl
przelewy24.pl
dotpay.pl

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Myślisz: „To mnie nie dotyczy, to spotyka innych, tak się dzieje na filmach…“. My już wiemy, że na nowotwór może zachorować każdy, niezależnie od wieku, prowadzonego trybu życia i rodzinnych predyspozycji. Również ja i Ty. Myślisz: „Diagnoza: <<rak>> to koniec życia…“. My już wiemy, że to może być początek nowego, bardziej świadomego, uważnego i prawdziwego życia. Myślisz: „To straszne!“. My już wiemy, że nie takie straszne, jeśli otrzyma się najlepszą możliwą opiekę lekarską, wsparcie i rzetelną informację.

Wiemy to, bo wszystkich nas ta choroba dotknęła – bezpośrednio lub pośrednio przez naszych najbliższych. Te trudne i dramatyczne doświadczenia obdarowały nas wiarą w potęgę ludzkich umysłów i serc, nadzieją na coraz lepsze metody leczenia oraz miłością i wsparciem osób bliskich. Nauczyły nas także doceniać wagę odpowiedniej informacji w procesie leczenia.

Stworzyliśmy fundację Alivia, bo chcemy podzielić się zdobytym doświadczeniem i pomóc innym wygrywać z tą chorobą każdego dnia. Zamierzamy poprzez internet rozszerzyć dostęp do podstawowej, jak i bardzo specjalistycznej wiedzy na temat choroby nowotworowej. Chcemy wesprzeć chorych i ich bliskich w trudnych sytuacjach, jak również zaangażować ludzi zdrowych w działania na rzecz walki z rakiem.

Marzymy o stworzeniu społecznego ruchu wzajemnego wsparcia i aktywności profilaktycznych. Mamy ambicję stać się ważnym partnerem reprezentującym interesy osób chorych w kręgach polskiej onkologii, administracji publicznej oraz mediach.

Tylko z Twoją pomocą będziemy w stanie zrealizować te cele. Zmiana najpierw musi nastąpić w każdym z nas – w naszym myśleniu o tej chorobie, podejściu do leczenia, badań i informacji.Wierzymy, że w młodości tkwi siła zdolna pokonywać bariery nie do pokonania. Jesteśmy przekonani, że lepiej jest poznać zagrożenie, niż odsuwać od siebie myśl o jego istnieniu. Im będzie nas więcej, tym łatwiej odniesiemy sukces.

Pomóż nam, a razem wygramy ludzkie życie, zdrowie i Twój uśmiech.

Czym się zajmujemy

DLA CIEBIE NIEWIELE, DLA KOGOŚ MOŻE ZNACZYĆ WSZYSTKO

Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, przykrymi skutkami ubocznymi leczenia, ale także z poważnymi problemami finansowymi. Sytuacja, w której nie masz pieniędzy na badanie lub leczenie, od którego zależy Twoje zdrowie i życie, jest wyjątkowo stresująca. Rodzi strach, poczucie bezradności, zabija nadzieję i ducha walki.

 

Dlatego powstał Program Skarbonka!Skarbonka to Program Wsparcia dla osób chorych, który z pomocą wielu Darczyńców i Ludzi Dobrej Woli prowadzi Alivia – Fundacja Onkologiczna. 

POZNAJ POSIADACZY SKARBONEK.
Przeczytaj ich historie i jeśli możesz –

DORZUĆ COŚ DO PROGRAMU SKARBONKA!

W kontekście ich determinacji, odwagi i nadziei pieniądze nabierają nowej wartości – nawet niewielkie sumy zebrane od dużej liczby osób mogą się okazać wystarczające, aby uratować zdrowie i życie.

Darowizny na rzecz Programu Fundacji Alivia – Skarbonka należy realizować bezpośrednio na stronach Podopiecznych lub przekazywać na konto Alior Bank: 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831 z dopiskiem DAROWIZNA NA PROGRAM SKARBONKA.

Co umożliwi Podopiecznym Fundacji Twoja wpłata na Program Skarbonka?

 • dostęp do najskuteczniejszych leków,
 • natychmiastowy dostęp do nowoczesnych procedur diagnostycznych,
 • dostęp do zabiegów i artykułów rehabilitacyjnych,
 • uzyskanie pomocy w transporcie do ośrodków leczenia.

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
  • ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905);
  • działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży;
  • promocji i organizacji wolontariatu;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2015

Alivia - Fundacja Onkologiczna

ul. Wąwozowa 11, Warszawa, mazowieckie 02-796 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
9.2 bazuje na 1 głosie
Kompetencje
9.00/10
Kompleksowość podejścia
9.00/10
Skuteczność w działaniu
9.00/10
Uprzejmość
9.00/10
Organizacja godna polecenia
10.00/10
Super klip 
(9.20/10)

18 02 2016, piotr napisał:
Bardzo efektowny klip reklamowy Waszej fundacji. Natomiast jezeli chodzi o pozostałe rzeczy to yslę że tez są efektowne.
piotr lubi: fajna strona internetowa
Kompetencje
9/10
Kompleksowość podejścia
9/10
Skuteczność w działaniu
9/10
Uprzejmość
9/10
Organizacja godna polecenia
10/10
KategorieFundacje

Pobierz i przekaż 1% na pomoc potrzebującym

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

e-pity po prostu

e-pity po prostu